Merhabalar,

Araç giydirme nedir başlıklı konumuzu incelemek üzere sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Öncelikli olarak bu işin mantığı nedir bundan bahsetmek gerekli.

Araç giydirme olarak belirtilen ve halk arasın da herkesin dilinde olan tabir , araçların üzerine uygulanan görsel kaplamalardır. Bu kaplamalar atölye veya profesyonel üretimhaneler de gerçekleştirilmekle birlikte, kullanıcının istekleri doğrultusun da belirlenir.

Her araca her baskı uygulanmayacağı gibi , uygulanacak aracın daha öncesin de bir takım çalışmalara tabi tutulması gerekmektedir.

İsterseniz bunları sırası ile inceleyelim..

İlk Hazırlık

Öncelikli olarak araç giydirme nedir sorusuna ulaşmadan önce bu aşamaları sırası ile incelemek gerekli. Bunun başında da tabi ki , ilk hazırlık proje başlangıcı geliyor.

İlk hazırlık olarak araç giydirmek isteyen bir kişi hangi araca kaplama uygulayacağına ve nasıl bir işlem olacağını araştırmalı ve notlarını almalıdır. Bunlar her ne kadar önemsiz gözükse de imalat aşamasın da ciddi sorunlar doğurmaktadır.

Bu konu gerçekten önemli bir konu bunu atlamayın.

Bilgisayar Ortamına Geçiş

Toplamış olduğunuz verileri ve analizleri bilgisayar ortamına atarak , ilk çalışmanızı başlatabilirsiniz. Bunun için birçok farklı tasarım programı mevcut. Bunların herhangi birisini biliyor olmanız işinizi fazlası ile kolaylaştıracaktır.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra işinizin dijital ortamda ki karşılığını görmüş olacak ve üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabileceksiniz.

Dijital ortam da karşılığını bulmanız sizlere farklı konularda da fikir vereceği gibi eksik yönlerinizi de keşfetmenize olanak sağlayacak.

Renklerin Büyüsü

Araç giydirme konusun da renkler çok önemlidir. Araçların trafikte dolaşacağını hesaba katarsak hiçbir zaman basık renkler kullanılmamalı ve her zaman olabildiğince sade ve anlaşılır olmalıdır. Çünkü araçlarınız yolda giderken sizin reklamınız yapılır. Anlamsız , kelime fazlalığı olan ve gereksiz renklere sahip olan araçların dikkat çekmesi veya akılda kalması oldukça zordur.

Bundan dolayı olabildiğince az yazı kullanarak yazıları ön plana çıkartacak arka plan renkleri seçmelisiniz.

Bunun yanı sıra, görseller yazılardan daha çok akılda kalan bir etkendir. Bunu da göz önünde bulundurarak, tasarladığınız giydirme çalışmasını görsel ağırlıklı yaparak markanızı ön plana çıkartabilir ve insan hafızasın da yer edebilirsiniz.

Konunuz devamı için diğer konularımıza bakmayı unutmayın..

Bu konu hakkın da teknik bilgi almak veya imalat yaptırmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen iletişime geç